KOMUNIKAT KOŃCOWY

            W dniach 25-26.03.2017r.  w sali sportowej Centrum Rekreacyjnego Ośrodka Sportu i Rekreacji  przy ul. Belzackiej 108/110 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się „ I Ogólnopolski Turniej w Speedcubingu o puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego” w ramach obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego oraz  „Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej” , którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim.

W turnieju wzięło udział  100 zawodników z Polski.

Ernest Seroczyński – pobił rekord Polski w kat. MEGAMINX – 43,64 sek. – pojedyncze ułożenie oraz 52,44 sek.  – średnia z 5 ułożeń.

Oskar Kubik z Piotrkowa Trybunalskiego , najmłodszym zawodnikiem niniejszego turnieju.

Aleksander Bednarski  najlepszym Piotrkowianinem niniejszego turnieju.

 Rubik’s Cube :

miejsce I – Michał Rzewuski (8,63) Płock

miejsce II – Jonatan Kłosko (9,49) Czerwone Leszczyny

miejsce III – Jakub Kipa (9,70) Mielec

  2x2x2:

miejsce I – Piotr Tokarski (3,04) Lublin

miejsce II – Jakub Kipa (3,07) Mielec

miejsce III – Wojciech Szatanowski (3,24) Warszawa

4x4x4 :

miejsce I – Wojciech Knott (36,51) Rzeszów

miejsce II – Michał Rzewuski (36,59) Płock

miejsce III – Adrian Walkowiak (41,08) Bierzglinek

  5x5x5 :

miejsce I – Wojciech Knott (1:06,72) Rzeszów

miejsce II – Jarosław Orzeł (1:19,32) Gostyń

miejsce III – Michał Rzewuski (1:21,19) Płock

3x3 Fewest Moves :

miejsce I – Wojciech Szatanowski (31) Warszawa

miejsce II – Grzegorz Jałocha (34) Gdynia

miejsce II – Piotr Kózka (34)  Pszczyna

miejsce II – Jonatan Kłosko (34) Czerwionka Leszczyny

Pyraminx:

miejsce I – Tymon Kolasiński (3,10) Poznań

miejsce II – Rafał Waryszak (3,28) Świdnik

miejsce III – Piotr Tokarski (3,57) Lublin

 Megaminx:

miejsce I – Ernest Seroczyński (52,44) Skierniewice

miejsce II – Adrian Walkowiak (1:00.28) Bierzglinek

miejsce III – Artur Kristof (1:01,75) Rybnik

3x3 One Handed:

miejsce I – Igor Kowalczyk (14,00) Ostrowiec Świętokrzyski

miejsce II – Michał Rzewuski (15,38) Płock

miejsce III – Rafał Waryszak (17,26) Świdnik

 Skweb :

miejsce I – Michał Rzewuski (3,40) Płock

miejsce II – Jonatan Kłosko (3,53) Czerwonka Leszczyny

miejsce III – Piotr Tokarski (4,85) Lublin

 3x3 Blindfolded:

miejsce I – Grzegorz Jałocha (28,91) Gdynia

miejsce II – Witali Bułatow (35,39) Kraków

miejsce III -  Szymon Jeziorski (1:29,96) Łódź

Najszybsze ułożenie pojedyncze turnieju – Michał Rzewuski (7,34) Płock

Najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach za miejsca I-III otrzymali puchary i medale , natomiast za I miejsce otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Pan Andrzej Kacperek i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Piotrkowie Trybunalski, Pan Leszek Heinzel.