KOMUNIKAT

W dniu 16 maja 2017 r. na Stadionie Miejski, ul. Żwirki 6 w Piotrkowie Trybunalskim Ośrodek Sportu i Rekreacji  wraz z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym oraz  z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych byli organizatorami „ VI Mitingu Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

             Zgłosiły się następujące  szkoły : ZS-G Nr 1-SP. Nr 3, SP Nr 5, SP Nr 8, SP Nr 11, SP Nr 12, SP Nr 13  w Piotrkowie Trybunalskim , a udział wzięło  153 zawodników i zawodniczek  w  następujących  konkurencjach : rzut piłeczką palantową (Dz, Chł.), 60 m (Dz, Chł.) skok w dal (Dz, Chł.) 600m (Dz.), 1000m (Chł.) .

Wyniki:

Skok w dal dziewcząt

I miejsce – Julia Gajda  –  SP Nr 12 – 3,92 m

II miejsce – Alicja Zielonka   – SP Nr 11 – 3,86 m

III miejsce –Kinga Łęgowiak – SP Nr 12 – 3,86 m

Skok w dal chłopców

I miejsce –Filip Kucharczyk – SP Nr 8 – 4,80 m

II miejsce –Kacper Kotlicki  – SP Nr 12 – 4,50 m

III miejsce –Krystian Ordon – SP Nr 13 4,45 m

Biegi : 60 m – dziewcząt

I miejsce –Kinga Łęgowiak –  SP Nr 12 – 8,89

II miejsce – Magdalena Skoczek – SP Nr 12 – 9,09

III miejsce – Julia Matuszczyk – SP Nr 13 – 9,30

            60 m chłopców

I miejsce – Filip Kucharczyk – SP Nr 8 – 8,24

II miejsce – Kacper Lasota – ZS-G Nr 1 - SP Nr 3 – 8,26

III miejsce – Marcel Wojtysiak– ZS-G Nr 1 – SP Nr 3 – 8,32     

    rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce – Kinga Edyk – SP Nr 5m – 35 m

II miejsce – Wiktoria Ezsias – SP Nr 12 – 34 m

III miejsce – Wiktoria Dulska – SP Nr 12 – 34 m

    rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce – Patryk Grzsik – SP Nr 12 – 47 m

II miejsce – Jakub Szczepaniak – SP Nr 8 – 46 m

III miejsce – Dominik Kiełbasa – Sp Nr 8 – 45 m

           600 m dziewcząt

I miejsce  – Julia Gajda  –  SP Nr 12 – 2,04

II miejsce – Zofia Filipiak – SP Nr 13 – 2,06 

II miejsce – Alicja  Filipiak – SP Nr 13 – 2,07 

          1000 m chłopców

I miejsce – Kacper Kotlicki  – SP Nr 12 – 3,22

II miejsce – Filip Kucharczyk – SP Nr 8 – 3,23

III miejsce – Marcel Wojtasik –ZS-G Nr 1 -  SP Nr 3

III miejsce  - Gimn. Nr 4 (Jakub Pasek, Dawid Lec, Michał Stażyński, Jakub Szymański)

Klasyfikacja generalna szkół w kat. dziewcząt :

I  miejsce - SP Nr 12 – 907 pkt.

II miejsce – SP Nr 13 – 794 pkt.

III miejsce – SP Nr 5 – 701 pkt.

I Vmiejsce – ZS-G Nr 1 - SP Nr 3 – 698 pkt.

V miejsce – SP Nr 11 – 630 pkt.

VI miejsce – SP Nr 8 – 400 pkt.

Klasyfikacja generalna szkół w kat. chłopców :

I miejsce – SP Nr 12 – 926 pkt.

II miejsce – SP Nr 11 – 817 pkt.

III miejsce –SP Nr 13 – 815 pkt.

IV miejsce – SP Nr 8 – 750 pkt.

V miejsce – ZS-G Nr 1 -  SP Nr 3 – 731 pkt.

VI miejsce – SP Nr 5 – 693 pkt.

Najlepszy wynik sportowy dziewcząt – Julia Gajda – SP Nr 12 – 215 pkt.

Najlepszy wynik sportowy chłopców – Filip Kucharczyk – SP Nr 8 – 269 pkt.

Najlepsi  otrzymali puchary, medale, dyplomy  i nagrody rzeczowe . Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje i słodkie upominki.