KOMUNIKAT

W dniu 15 maja 2018 r. na Stadionie Miejski, ul. Żwirki 6 w Piotrkowie Trybunalskim Ośrodek Sportu i Rekreacji  wraz z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym

 oraz  z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych byli organizatorami „ VIII Mitingu Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych,  rocznik 2004-2002” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Zgłosiły się następujące  szkoły : SP NR 2, SP Nr 3, SP Nr 10, SP Nr 13, ZSP NR 1, IV LO  w Piotrkowie Trybunalskim , a udział wzięło  187 zawodników i zawodniczek  w  następujących  konkurencjach : .), skok w dal (Dz, Chł.), rzut oszczepem (Dz, Chł.), pchnięcie kulą (Dz,.Chł.),  100 m (Dz, Chł.), 300 m (Dz.,Chł.),  600m (Dz.), 1000m (Chł.)  i  sztafeta 4 x 100 m (Dz.,Chł.)

Wyniki:

Skok w dal dziewcząt

I miejsce – Małgorzata Kraska    SP Nr 3 – 3,80 m

II miejsce – Zuzanna Bagińska   – IV LO – 3,80 m

III miejsce – Weronika Dziubecka – ZSP Nr 1 – 3,74 m

Skok w dal chłopców

I miejsce –Hubert Pietrzyk– IV LO – 5,10 m

II miejsce –Patryk Kaźmierski – ZSP Nr 1 – 4,90 m

III miejsce –Sebastian Nurkowski – IV LO -  4,90 m

Rzut oszczepem – dziewcząt

I miejsce – Aleksandra Kitel – SP Nr 13 – 15,06 m

II miejsce – Katarzyna Nowak IV LO – 14,62 m

Rzut oszczepem – chłopców

I miejsce – Filip Januszewski – ZSP Nr 1 – 29,30 m

II miejsce – Przemysław Stramski – ZSP Nr 1 – 23,14 m

III miejsce – Patryk Makowski – ZSP Nr 1 – 22,91 m

Pchnięcie kulą  - dziewcząt

I miejsce – Marta Matusiak – ZSP Nr 1 – 7,80 m

II miejsce – Wiktoria Tuchowska – SP Nr 3 – 7,20 m

III miejsce – Amelia Wodzyńska – SP Nr 3 – 6,90 m

Pchnięcie kulą  - chłopców

I miejsce – Wojciech Strzemieczny – SP Nr 10 – 8,75 m

II miejsce – Jakub  Świercz – ZSP Nr 1 – 8,50 m

III miejsce – Mateusz Kaczyński – SP Nr 2 – 8,25 m

Biegi : 100 m – dziewcząt

I miejsce –Paulina Olejnik –  SP Nr 10 – 13,46

II miejsce – Julia Fidala – SP Nr 3 – 14,92

III miejsce – Julia Matuszczyk – SP Nr 13 – 15,07

            100 m chłopców

I miejsce – Mateusz Górny – SP Nr 3 – 10,68

II miejsce – Filip Fijałkowski  – SP Nr 2 – 11,98

III miejsce – Szymon Szczepocki – IV LO  – 12,20  

            300 m – chłopców

I miejsce – Daniel Chojnacki  – IV LO – 40,65

II miejsce – Wiktor Jagodziński  – IV LO  – 41,55

III miejsce – Jakub Wojtasik  – SP Nr 3 – 42,33

            300 m – dziewcząt

I miejsce – Monika Barańska – SP Nr 10 – 47,59

II miejsce – Julia Cieślik  – SP Nr 10 – 53,08

III miejsce – Lena Kosterska  – SP Nr 13 – 53,46

           600 m dziewcząt

I miejsce  – Aleksandra Głowacka     SP Nr 10 – 1’59”64

II miejsce – Ada Gajewska  – SP Nr 3 – 2’00”55 

II miejsce – Małgorzata Chojak  – SP Nr 10 – 2’01”99 

          1000 m chłopców

I miejsce – Kacper Tokarski  – SP Nr 10 – 2’57”08

II miejsce – Krzysztof Błaszczyk  – SP Nr 2 – 3’07”13

III miejsce – Igor Kwaśniak  – SP Nr 10 -  3’13”56

         Sztafeta  4 x 100 m -  chłopców

I miejsce     SP Nr 3  – 48’78 (Mateusz Wocheń, Damian Górny, Mateusz Szymański, Mateusz Górny)

II miejsce     IV LO  – 49’35 (Szymon Szczepocki, Sebastian Nurkowski, Wiktor Jagodziński, Hubert

                                                    Pietrzyk)

III miejsce     SP Nr 2  – 49’65 (Kacper Fisiak, Filip Fijałkowski, Jakub Krawczyk, Konrad Grzesik)

          Sztafeta 4 x 100 m – dziewcząt

I miejsce     SP Nr 10  – 60’74 (Paulina Olejnik, Aleksandra Kowalska, Monika Barańska, Lena Trawińska)

II miejsce     SP Nr 3  – 61’34 (Małgorzata Kraska, Dominika Matera, Julia Fidala, Magdalena Mikas)

III miejsce     SP Nr 13  – 64’09 (Wiktoria Małdrzykowska, Julia Matuszczyk, Lena Kosterska, Aleksandra Kitel) .

Klasyfikacja generalna szkół w kat. dziewcząt :

I  miejsce - SP Nr 10 – 868 pkt.

II miejsce – SP Nr 3 – 722 pkt.

III miejsce – IV LO – 397 pkt.

I V miejsce – SP Nr 13 – 376 pkt.

V miejsce – ZSP Nr 1 – 164 pkt.

Klasyfikacja generalna szkół w kat. chłopców :

I miejsce – SP Nr 3 – 1.054 pkt.

II miejsce – SP Nr 2 – 1.026 pkt.

III miejsce –IV LO – 1.022 pkt.

IV miejsce – ZSP Nr 1 – 839 pkt.

V miejsce –   SP Nr 10 – 838 pkt.

VI miejsce – SP Nr 13 – 540 pkt.

Najlepszy wynik sportowy dziewcząt – Paulina Olejnik – SP Nr 10 – 137 pkt.

Najlepszy wynik sportowy chłopców – Mateusz Górny – SP Nr 3 – 200 pkt.

                   Szkoły otrzymały puchary i dyplomy , a  najlepsze  zawodniczki i zawodnicy  otrzymali  medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje i słodkie upominki.