KOMUNIKAT

W dniu 15 maja 2019 r. na Stadionie Miejski, ul. Żwirki 6 w Piotrkowie Trybunalskim Ośrodek Sportu i Rekreacji  wraz z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym

 oraz  z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych byli organizatorami „ IX  Mitingu Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych,  rocznik 2005-2003” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

                       Zgłosiły się następujące  szkoły : SP NR 2, SP Nr 3, SP Nr 11, SP Nr 16, IV LO  w Piotrkowie Trybunalskim , a udział wzięło  186 zawodników i zawodniczek  w  następujących  konkurencjach : .), skok w dal (Dz, Chł.), rzut oszczepem (Dz, Chł.), pchnięcie kulą (Dz,.Chł.),  100 m (Dz, Chł.), 300 m (Dz.,Chł.),  600m (Dz.), 1000m (Chł.)  i  sztafeta 4 x 100 m (Dz.,Chł.)

Wyniki:

Skok w dal dziewcząt

I miejsce – Małgorzata Kraska    SP Nr 3 – 3,65 m

II miejsce – Wiktoria Karaś   – SP Nr 3 – 3,55 m

III miejsce – Michalina Klimas – SP Nr 3 – 3,55 m

Skok w dal chłopców

I miejsce –Mikołaj Rogut –  SP Nr 2 – 4,80 m

II miejsce –Mateusz Maciaszczyk – SP Nr 2 – 4,75 m

III miejsce –Paweł Kowalski –  SP Nr 3 -  4,50 m

Rzut oszczepem – dziewcząt

I miejsce – Julia Poterała – SP Nr 2 – 19,40 m

II miejsce – Alicja Kulbat -  SP Nr 2 – 16,00 m

III miejsce – Wiktoria Bryl – SP Nr 2 – 15,40 m

Rzut oszczepem – chłopców

I miejsce – Tymoteusz Galuś  – SP Nr 16 – 19,40 m

II miejsce – Maksymilian Danielak – SP Nr 11 – 15,03 m

Pchnięcie kulą  - dziewcząt

I miejsce – Magdalena Berlińska – SP Nr 2 – 8,70 m

II miejsce – Oliwia Kauc  – SP Nr 3 – 8,40 m

III miejsce – Olga Kuzon  – SP Nr 2 – 7,50 m

Pchnięcie kulą  - chłopców

I miejsce – Michał Jagiełło – SP Nr 2 – 11,60 m

II miejsce – Kacper Szczepanowski – IV LO – 10,90 m

III miejsce – Mateusz Kaczyński – SP Nr 2 – 10,80 m

Biegi : 100 m – dziewcząt

I miejsce –Agata Wieprzkowicz –  SP Nr 2 – 13,83

II miejsce – Weronika Zakrzewska  – SP Nr 16 – 14,78

III miejsce – Kinga Wroniszewska  – SP Nr 3 –  14,86

            100 m chłopców

I miejsce – Kornel Pryczek – SP Nr 2 – 11,63

II miejsce – Szymon Woźniak  – SP Nr 3 – 12,40

III miejsce – Rafał Chojnacki – SP Nr 3  – 12,62  

            300 m – chłopców

I miejsce – Kacper Stecki – SP Nr 3 – 40,73

II miejsce – Wiktor Jagodziński  – IV LO  – 40,95

III miejsce – Kacper Nowak    – SP Nr 3 – 43,19

            300 m – dziewcząt

I miejsce – Aleksandra Piejek – SP Nr 2 – 53,50

II miejsce – Paulina Cerlik – SP Nr 16 – 53,59

III miejsce – Nadia Woszczyk  – SP Nr 3 – 54,04

           600 m dziewcząt

I miejsce  – Julia Jerczyńska    SP Nr 2 – 1’59”22

II miejsce – Weronika Olczyk – SP Nr 3 – 2’01”87 

II miejsce – Zuzanna Piejek  – SP Nr 2 – 2’09”69 

          1000 m chłopców

I miejsce – Krzysztof Błaszczyk  – SP Nr 2 –3’12”83

II miejsce – Jakub Stępień   – SP Nr 2 – 3’20”99

III miejsce – Kacper Gros  – SP Nr 3 -  3’22”27

         Sztafeta  4 x 100 m -  chłopców

I miejsce     SP Nr 3  – 51’74 (Szymon Woźniak, Kacper Stecki, Rafał Chojnacki, Kacper Nowak)

II miejsce     SP Nr 2  – 53’14 (Paweł Różycki,  Sergiusz Pyszkiewicz, Konrad Pietrasz, Kornel Pryczek)

III miejsce     SP Nr 16  – 54’04 (Patryk Kukulski, Aleksander Murat, Bartek Trawiński, Patryk Masiarek)

          Sztafeta 4 x 100 m – dziewcząt

I miejsce     SP Nr 2  – 61’55 (Magdalena Berlińska, Marta Adamczyk, Agata Wieprzkowicz, Kinga Wroniszewska)

II miejsce     SP Nr 16  – 64’44 (Paulina Cerlik, Julia Woszczyńska, Weronika Zakrzewska, Maja Wójtowicz)

III miejsce     SP Nr 3  – 65’69 (Anna Pytka, Nadia Pawłowska, Marta Kopcik, Nadia Horschwald) .

Klasyfikacja generalna szkół w kat. dziewcząt :

I  miejsce - SP Nr 2 – 809 pkt.

II miejsce – SP Nr 3 – 711 pkt.

III miejsce – SP Nr 11 – 334 pkt.

I V miejsce – SP Nr 16 – 293 pkt.

Klasyfikacja generalna szkół w kat. chłopców :

I miejsce – SP Nr 2 – 1.107 pkt.

II miejsce – SP Nr 3 – 949 pkt.

III miejsce –SP Nr 16– 706 pkt.

IV miejsce – IV LO – 571 pkt.

V miejsce –   SP Nr 11 – 305 pkt.

Najlepszy wynik sportowy dziewcząt – Agata Wieprzkowicz – SP Nr 2 – bieg -  100 m – 13,83

Najlepszy wynik sportowy chłopców – Kornel Pryczek – SP Nr 2 –  bieg- 100 m – 11,63.

                   Szkoły otrzymały statuetki   , a  najlepsze  zawodniczki  i zawodnicy  otrzymali  medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje i słodkie upominki.